Nejnovější zprávy: Bílovečtí hasiči se přestěhovali do nemocnice. Jejich „zámeček“ prochází obnovou Dolním Vítkovicím stoupla návštěvnost, chystají se další novinky

Společnost

Jak randí zvířata? Ostravská zoo chystá valentýnskou prohlídku

Hledáte pro svou drahou polovičku netradiční dárek u příležitosti oslav svátku zamilovaných? Můžete ji pozvat následující sobotu do ostravské zoologické zahrady.

Foto: Monika Vlčková

Zamilované páry mohou využít zvýhodněné vstupné do zoo a zúčastnit se speciální komentované prohlídky zaměřené na partnerské soužití zvířat.

Každý zamilovaný pár, který v sobotu 17. února zavítá do Zoologické zahrady a botanického parku Ostrava, zaplatí vstup pouze za jednu osobu. A samozřejmě se nemusí jednat jen o čerstvě zamilované, ale také páry, které spolu již nějakou dobu žijí. Jen si dovolujeme upozornit, že zvýhodněné vstupné bude platit pro dvojice, které si zakoupí vstupenku v den akce na pokladnách zoo! Za předem nakoupené online vstupenky pro obě osoby nebudeme vracet peníze," uvedla mluvčí ostravské zoo Šárka Nováková.

Kromě zvýhodněného vstupu se mohou zájemci tradičně těšit i na speciální komentovanou prohlídku, která bude zaměřená na partnerské soužití zvířat, jejich namlouvací praktiky a sexuální chování. Prohlídka začne v 10:30 u vstupu do zoo, je v ceně vstupného a její předpokládaná délka je okolo dvou hodin.

Během procházky po zoo mohou lidé na řadě míst už také pozorovat výsledky partnerského soužití zvířat – v expozici Na statku jsou k vidění letošní kůzlata, jehňata nebo telátko, v expozici Wanderu první mládě makaka lvího či v Pavilonu evoluce celkem tři mláďata šimpanzů hornoguinejských.

Zájemci o botaniku se mohou v 11 hodin zúčastnit komentované prohlídky skleníků. Zoo Ostrava je v únoru otevřena od 9 do 17 hodin, do areálu je možné vstoupit do 16 hodin. Ve stejný čas se zavírají pokladny a pavilony. Stále platí mimosezónní zlevněné vstupné.