Nejnovější zprávy: Bílovečtí hasiči se přestěhovali do nemocnice. Jejich „zámeček“ prochází obnovou Dolním Vítkovicím stoupla návštěvnost, chystají se další novinky

Společnost

FOTO: Spousta lidí, punče i andělé. V Porubě už svítí vánoční strom

Zatímco mnohé jiné obvody už své vánoční stromy na náměstích rozsvítili, ostravská Poruba si počkala na první adventní neděli. A vyplatilo se to.

Foto: Petr Broulík

Díky obrovské nadílce sněhu si zejména děti na Alšově náměstí vychutnaly pravou vánoční atmosféru. „Děti, kdo je z vás nadšený, že napadlo tolik sněhu?“ ptala se na pódiu před pátou hodinou večerní moderátorka.

„Já, já, já!!!,“ znělo nadšeně zaplněným náměstím, na kterém byly hromady sněhu z odklízení cest. Tyto umělé kopce děti obsadily a metali na nich kozelce, dokud nebyly mokré až pod čepicemi. „A kdo je z tatínků nadšený, že napadlo tolik sněhu?“ vyzývala moderátorka, ovšem takové nadšení jako mezi dětmi u jejich tátů zdaleka nesklidila. Vždyť řada tatínků si užila nedělní odpoledne s lopatami a smetáky u svých zasněžených aut.

Pak přišli od „kruháče“ na Hlavní třídě vysocí bílí andělé, doprovázeni dalšími stovkami lidí. Vyzývali děti ke koulování a mámy zase fotily své ratolesti s okřídlenými bytostmi. Poté zhasla pouliční světla, nastala tma a začalo společné odpočítávání. Od desíti do jedné.

Vánoční strom se rozsvítil. Jsou na něm nové ozdoby i půlkilometrový řetěz z ledek a dalších světel. Při té slavnosti si spousta lidí v mrazu mínus sedmi stupňů dopřávala svařené víno, punč, čaj nebo něco ostřejšího na zahřátí. S těmi pravými vysokými závějemi sněhu byli letošním Vánocům zase o něco blíže.

Fotogalerie

Autor: Petr Broulík