Nejnovější zprávy: Bílovečtí hasiči se přestěhovali do nemocnice. Jejich „zámeček“ prochází obnovou Dolním Vítkovicím stoupla návštěvnost, chystají se další novinky

Společnost

Drama na kolejích v Ostravě. Jeden student pobodal druhého, pak se dal na útěk

V pátek 9. února v nočních hodinách došlo v areálu studentských kolejí v Ostravě k fyzickému napadení mezi dvěma cizinci. Jednalo se o studenty ve věku 22 a 24 let.

Ilustrační foto: Archiv

Oba muži se nejprve dostali do slovního konfliktu a poté došlo i k fyzickému napadení. Mladší z mužů utrpěl vážná bodná poranění, se kterými musel být hospitalizován v nemocnici.

„V okamžiku příjezdu záchranářů byl při vědomí, jeho stav byl však život ohrožující. Posádky se postaraly o prvotní ošetření jeho zranění, zajistily žilní vstup. Podaly potřebné léky a kyslík. Následně byl pacient přepraven do ostravské Fakultní nemocnice a předán týmu oddělení urgentního příjmu. Jeho stav zůstával velmi vážný,“ řekl mluvčí krajských záchranářů Lukáš Humpl.

Útočník se dal na útěk, policisté jej pak dopadli na nádraží ve Studénce. V případě odsouzení mu hrozí 10 až 18 let ve vězení. „Obviněný muž s kriminalisty spolupracoval, ke svému jednání se doznal a jako motiv uvedl žárlivost,“ uvedla policejní mluvčí Eva Michalíková.