Nejnovější zprávy: Muž vdechl část bramboráku a začal se dusit, museli jej resuscitovat Letáček přestoupil do Španělska, do Baníku míří bývalý gólman Sparty

Společnost

Bouřka zabíjela. Žena nepřežila pád stromu, další lidé skončili v nemocnici

Prudké bouře, které se ve středu večer přehnaly přes Moravskoslezský kraj, zaměstnaly mezi jednadvacátou hodinou a půlnocí posádky záchranářů v několika okresech.

Ilustrační foto: se souhlasem ZZS MSK

Tragický následek měl pád stromu, vyvráceného bouřkou v Českém Těšíně. Padesátiletá žena, kterou strom zasáhl, na místě podlehla poraněním, jež byla neslučitelná se životem. Zasahující lékař již pouze mohl konstatovat smrt.

Týmy záchranné služby vyjížděly také k několika zraněným, kteří po prudkém dešti uklouzli na mokré zemi doma nebo venku a přivodili si poranění, vesměs dolních končetin.

Specifické byly pak další tři zásahy. Záchranáři k nim vyjížděli na Frýdecko-Místecku, Opavsku a v Ostravě. Jednalo se o pacienty v domácí péči, závislé na kyslíkové či ventilační podpoře. V důsledku delších výpadků elektrického proudu v místě jejich bydliště došly v přístrojích, na nichž byli závislí, záložní zdroje.

„U nemocných se začala rozvíjet dechová tíseň a stav těchto pacientů se začal rychle zhoršovat. Posádky ZZS jim poskytly odbornou péči a následně je transportovaly do spádových zdravotnických zařízení, kde jim byla poskytnuta potřebná přístrojová péče,“ uvedl mluvčí krajských záchranářů Lukáš Humpl.