V oblíbeném úseku u Starých Hamrů bourali motorkáři. Život jim zachránila výstroj
Hned u dvou zraněných motorkářů museli v neděli zasahovat záchranáři v okolí Starých Hamrů na Frýdecko-Místecku. Na oblíbeném, ale mimořádně náročném úseku havarovali během neděle hned dva jezdci. Život oběma mužům zachránily ochranné pomůcky.
K první nehodě došlo v neděli 31. května kolem půl jedenácté dopoledne v katastru Ostravice. Z vyšetřování vyplývá, že za ni dvaapadesátiletý jezdec na motocyklu BMW nemohl. Řidič osobního vozu Fiat totiž z nezjištěného důvodu přejel do protisměru, kde do něj narazil a odmrštil ho do příkopu. Na místo okamžitě vyrazil záchranářský a lékařský tým, který muži ošetřil poranění hrudníku a oděrky na levé ruce a noze. Dechové zkoušky byly u obou řidičů negativní a policisté museli silnici dočasně uzavřít.
Kolem půl třetí odpoledne vyjížděli zdravotníci na téměř totožné místo znovu. Šestadvacetiletý motorkář na stroji Yamaha nezvládl průjezd levotočivou zatáčkou, dostal smyk, upadl a narazil do svodidel, přičemž si poranil hlavu a kotník. I v tomto případě vyloučila alkohol dechová zkouška. „Oba byli, po ošetření a zajištění, ve stabilizovaném stavu transportováni na urgentní příjem frýdecko-místecké nemocnice,“ potvrdil mluvčí krajských záchranářů Lukáš Humpl.
Okolnostmi obou havárií se nyní zabývají dopravní policisté z Frýdku-Místku. Ti v souvislosti s aktuálním slunečným počasím důrazně apelují na motorkáře, aby na zrádných úsecích nepřeceňovali své síly a rychlost vždy přizpůsobili tak, aby dokázali včas bezpečně zastavit.
Silnice mezi obcí Bílá, Starými Hamry a Ostravicí je totiž pro svůj náročný profil mezi motocyklisty velmi vyhledávaná. Během sezóny zde proto posádky sanitek každoročně zasahují u celé řady nehod, a to i těch velmi vážných.





