Nejnovější zprávy: Pro zraněnou ženu letěl vrtulník, z těžkého terénu ji vytáhli jeřábem V tramvaji si někdo přisvojil zapomenutou kabelku s kartou. Policie hledá ženu v kapuci

Politika

Ostravští Piráti odstartovali kampaň. Chtějí zastavit odliv mladých a podpořit výstavbu

Zvrátit odliv lidí z Ostravy, rozhýbat výstavbu, podpořit rodiny a zlepšit životní i pracovní podmínky. S těmito prioritami jdou do letošních komunálních voleb ostravští Piráti. Lídrem kandidátky a kandidátem na primátora je současný radní Moravské Ostravy a Přívozu Rostislav Řeha.

Foto: se souhlasem Pirátů Ostrava

Soustředíme se na reálné věci a konkrétní projekty. Máme ambici postavit krytý bazén na Jihu, dotáhnout důležité projekty jako je Koncertní hala a být městem, ze kterého nemusí mladí utíkat za lepší prací ani bydlením,“ uvádí lídr pirátské kandidátky Rostislav Řeha.

Podpora rodin a nakopnutí výstavby

Zástupci strany upozorňují na nepříznivé demografické prognózy města. Podle Řehy musí mít mladí lidé a ti, kteří jsou v produktivním věku důvod, proč v krajském městě zůstat. Piráti se proto chtějí mnohem intenzivněji opřít do příprav města na výstavbu, zejména u územních studií a zjednodušení procesů.

Opravdu nechceme, aby Ostrava dál ztrácela obyvatele, ale naopak je přitahovala. Věříme, že dostupné a kvalitní bydlení je základem a proto se Ostrava musí stát aktivním hráčem, aby pro každou skupinu obyvatel existovala odpovídají nabídka. Zároveň výstavba nemá být jen o bydlení, ale také o přilákání nových pracovních příležitostí,“ dodává Řeha.

Kdo vede kandidátku na magistrát?

Mezi předními kandidáty na magistrát figurují zástupci různých profesí. Na druhém místě je místostarostka Poruby a sociální pracovnice Martina Dušková. Ze třetího místa jde do voleb expert na ekonomii a proděkan Jakub Vontroba, na čtvrtém právnička se specializací na obchodní právo Nikola Minkovičová a pátou pozici zastává student politologie Zacharias Samuel Fischer.

Foto: se souhlasem Pirátů Ostrava

Piráti v ostravských obvodech

V letošních komunálních volbách budou Piráti samostatně kandidovat také ve čtyřech městských obvodech. V Moravské Ostravě a Přívozu povede kandidátku dlouholetý místostarosta David Witosz. V obvodu Ostrava-Jih to bude opět Pavlína Polášková, která chce kromě bydlení a veřejného prostoru prosadit také výstavbu krytého bazénu na ulici Svazácká.

V Porubě povede kandidátku Martina Dušková a v Mariánských Horách a Hulvákách bude lídrem Jaroslav Hořejší, který se chce zaměřit na dosud opomíjené Hulváky.

Ve Slezské Ostravě Piráti jednají o koalici se Slezská lidem, kde by se na kandidátce měl objevit například podnikatel Martin Kanis nebo bývalý poslanec Lukáš Černohorský. Ve Svinově budou zástupci Pirátů participovat na kandidátce Zelených.