Nejnovější zprávy: Muž vdechl část bramboráku a začal se dusit, museli jej resuscitovat Letáček přestoupil do Španělska, do Baníku míří bývalý gólman Sparty

Byznys

Moderní ostravský komplex změnil název, je z něj GATE Nová Karolina

Jeden z nejmodernějších administrativních komplexů v Moravskoslezském kraji má nový název – GATE Nová Karolina.

Foto: se souhlasem RT Torax Group

Investiční skupina RT Torax Group, která je majitelem tohoto objektu, tak upustila od původního názvu Nová Karolina Park. Budova, v níž sídlí na tři desítky firem a dohromady pracuje kolem dvou tisíc lidí, je aktuálně plně obsazená.

Tento výjimečný objekt, postavený podle návrhu architektů Víta Másla a Davida R. Chisholma ze studia CMC Architects, se nachází na hlavní ostravské třídě 28. října. Svým umístěním, ale také architektonickým pojetím, tvoří GATE Nová Karolina bránu směrem z historického centra města do nové čtvrti Karolina, což nyní koresponduje i se samotným názvem GATE.

V šestipatrové budově je téměř 30 tisíc metrů čtverečních pronajímatelné plochy toho nejvyššího kancelářského standardu včetně BREEAM certifikace, dokládající udržitelnost a šetrnost objektu k životnímu prostředí. „Budova je plně obsazená, dokumentaci k posledním volným prostorům jsme podepsali začátkem tohoto roku,“ uvedl partner a zakladatel skupiny RT Torax Group Tomáš Häring. Mezi nejvýznamnější nájemce z hlediska obsazených metrů čtverečních patří společnosti ABB, Česká spořitelna, Verizon, Brose či AXA Assistance.

„Budova je 24 hodin denně hlídaná a příchozí můžou využít služeb dvou recepcí. Vnitřní prostory jsou přizpůsobeny potřebám konkrétních nájemců a nabízejí mix oddělených kanceláří i sdílených míst. Samozřejmostí jsou také odpočinkové a klidové zóny. V šestém patře se nacházejí dvě venkovní terasy určené pro nájemce a jejich zaměstnance. Objekt také disponuje vlastním podzemním parkovištěm s 279 místy, což je s ohledem na možnosti parkování v centru Ostravy vítaným benefitem,“ přiblížil dispozice domu Häring.

Potenciál této lokality plánuje společnost RT Torax zužitkovat také v dalším výškovém projektu Ostrava Towers Complex, s jehož výstavbou počítá na sousedním pozemku zvaném Slza. Budoucí architektonická podoba tohoto komplexu bude zahrnovat rezidenční části s byty, ale také s kancelářemi, vyhlídkou, hotelem, SPA, kongresovými prostory, restaurací a obchody. V současnosti je Ostrava Towers Complex předmětem mezinárodní architektonické soutěže.