Bělský les zaplnily stovky běžců. Půlmaraton v Ostravě pomohl nemocnému Kamilovi
Přes čtyři sta běžců, rekreačních sportovců i rodin s dětmi vyrazilo v sobotu do ostravského Bělského lesa. Konal se zde třetí ročník oblíbeného půlmaratonu, který měl kromě sportovních výkonů také silný charitativní podtext. Pro Kamila, který bojuje s vážným onkologickým onemocněním, se podařilo vybrat téměř jedenáct tisíc korun.
Centrem celého dění byla v sobotu 30. května tradičně Tankovna U Koně, u které se nacházel start i cíl všech závodů. Na účastníky čekaly trasy vedoucí převážně krásným a stinným prostředím Bělského lesa, které v kombinaci s příjemným jarním počasím nabídlo ideální běžecké podmínky.
Letošní ročník přilákal celkem 403 startujících, kteří se podle svých sil a chuti zapojili do klasického půlmaratonu, desetikilometrového a pětikilometrového běhu, štafet nebo charitativního běhu Bělský les bez bariér. V hlavním závodě na 21,1 kilometru nakonec zvítězil Kristián Škoda, který trať ovládl v čase 1:24:55.
Běh s hlubším smyslem
Závod měl i letos významný charitativní rozměr. Účastníci mohli už při registraci posílat finanční příspěvky na pomoc Kamilovi, který svádí těžký boj s onkologickou nemocí. Prostřednictvím Nadačního fondu Pavla Novotného lidé nakonec dali dohromady celkem 10 900 korun.
„Máme radost, že se podařilo spojit sportovní výkony, přátelskou atmosféru a pomoc člověku, který ji právě potřebuje. Děkujeme všem závodníkům, dobrovolníkům, partnerům i fanouškům, kteří vytvořili skvělou atmosféru a pomohli uspořádat další krásný den v Bělském lese,“ neskrýval spokojenost hlavní organizátor akce Rostislav Bažanowski.
Součástí bohatého programu byl také oblíbený turistický pochod NACHMELENÁ 25, který spojil Studénku s Ostravou a účastníkům nabídl i netradiční zážitky včetně dobrodružného brodění přes potok Bílovku. Podle organizátorů byl letošní úspěch velkou motivací, a proto už nyní začínají připravovat další ročník.

.jpg)



